Zelenskiy: İşgalciler bile kazanacağımızı kabul ediyor

Ukrayna Devlet Lideri Vladimir Zelenskiy, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik devam eden hücumlarına değinerek, “İşgalciler bile kazanacağımızı kabul ediyor” dedi.

Rusya-Ukrayna Savaşı devam ederken, Ukrayna Devlet Lideri Vladimir Zelenskiy, 28 Temmuz’u “Ukrayna Devlet Günü” olarak kutlayacaklarını açıkladı.

Zelenskiy, “Sembolik ve değerli hafta yarın başlıyor. 28 Temmuz, Ukrayna Devlet Günü’nü birinci defa kutlayacağımız hafta. Bu türlü acımasız bir savaşın 6’ncı ayında, Donbass’taki 8 yıllık savaşın akabinde her şeye karşın kutlayacağız. Zira Ukraynalılar kırılamaz. Halkımızın yaşadığı onca şeyden sonra, öğrendiğimiz onca şeyden sonra Ukraynalılar bağımsızlıklarından asla vazgeçmeyecekler. Bu nedenle yavaşlamıyoruz ve 5 ay boyunca her gün olduğu üzere, düşmana mümkün olan en büyük kayıpları vermek ve Ukrayna’ya mümkün olduğunca fazla takviye toplamak için elimizden geleni yapıyoruz” sözlerini kullandı.

“İŞGALCİLER BİLE KAZANACAĞIMIZI KABUL EDİYOR”

Ukrayna’nın savaşı kazanacağına Rusların bile inandığını savunan Zelenskiy, “Şimdi birliği korumak ve zafer için birlikte çalışmak hepimizin yerine getirmesi gereken en kıymetli ulusal misyondur. Bu nedenle, evvelki kuşakların yapamadıklarını yapacağız. Bu, bağımsızlık savaşındaki savunmamız ve Avrupa’ya, AB’ye tam üyelik hareketimiz ve dünyanın en çağdaş devletlerinden biri olma hedefimiz için geçerlidir. İşgalciler bile kazanacağımızı kabul ediyor. Bunu konuşmalarında, sevdikleriyle irtibata geçerken söylediklerinde duyuyoruz. Bu nedenle gevşemiyoruz. 5 ay boyunca her gün olduğu üzere, düşmana mümkün olan en büyük kayıpları vermek ve Ukrayna’ya mümkün olduğunca fazla dayanak toplamak için her şeyi yapıyoruz” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.