Ulusal maçta skandal olay!

A Ulusal Grup, EuroBasket 2022’deki üçünca maçında Gürcistan’a 88-83 yenilirken, maç sonrası sonuca itiraz etti.

Ulusal Kadromuz, Furkan Korkmaz ile Duda Sanadze’nin tartışma yaşadığı durumda maç saati devam ettiği için maç sonucuna itiraz etti.

Furkan Korkmaz ile Sanadze’nin diskalifiye edildiği konumda maç saati 4.48 kala durdurulmadı. Oyuna 4.26 dakika kaladan devam edildi. 

Furkan Korkmaz’a saldırdılar

Furkan Korkmaz, soyunma odası koridoruna gittiği sırada hem ulusal grup heyetinden hem de güvenliklerden birçok kişinin buraya koşarak yöneldiği fark edildi.

O anlarda neler yaşandığı A Ulusal Basketbol Ekibimizin antrenörü Hakan Demir açıkladı.

Hakem kararına yaptığı itiraz nedeniyle Ergin Ataman’ın oyundan ihraç edilmesi nedeniyle basın toplantısında konuşan Hakan Demir, “Furkan Korkmaz diskalifiye edildikten sonra koridorda rakip kadronun 2-3 oyuncusu ve birebir vakitte güvenlik vazifelilerinin oyuncumuz ile kondisyonerimize saldırmaları, bir hengameye dönüşmesi olacak şey değil. Bizim açımızdan kabul edilebilecek bir şey değil.” açıklamasını yaptı.

Ömer Onan: Bizim önümüze kameraları getirecekler

Maçın akabinde Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanvekili Ömer Onan kıymetli açıklamalarda bulundu. 

Ömer Onan açıklamaları şu formda:

“Ben buradan FIBA’ya sesleniyorum”

“Ben buradan FIBA’ya sesleniyorum, o koridordaki tüm kameraları dakika dakika bizim önümüze getirecekler. Şayet getirmeyeceklerse, biz turnuvadan çekileceğiz. Resmen yumruk yumruğa birbirimize girecektik Gürcistan polisiyle.”

“Onlar bizim önümüze kameraları getirecekler”

“Onlar bizim önümüze kameraları getirecekler, biz de bakacağız. Tüm oyuncularımız bizim için çok bedelli, biz de turnuva yaptık hiç bu türlü olmadı. Tüm yanılgı FIBA’nın!”

“Hidayet Lider ile konuştuk”

“Hidayet Lider ile konuştuk. Güvenlik gelsin, muhakkak ki korumayacaklar. Bütün kameraları getirecekler, bakalım ne olmuş. Maçta kural kusuru da var. Nereden baksanız, tutulacak hiçbir tarafı yok.”

“FIBA büsbütün bu işin sorumlusu”

“Oynamayan oyuncular maç sonu koridorda gelip bize saldırıyor. Polis bizi koruduğunu tez ediyor lakin bizi ittiriyorlar. Ben oyuncu oldum, hiç bu türlü bir şey görmedim. FIBA büsbütün bu işin sorumlusu.”

“Maçta net olarak kural kusuru var”

“Maçta net olarak kural yanılgısı var. Kaptan itiraz etti, parasını da ödeyeceğiz. Bugün Litvanya maçında da kural yanlışı olmuş, lakin turnuvada tekrar ettirirler mi bilmiyorum. Maçtan sonra kaptan imzasını attı, süreci göreceğiz.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.