Twitter-Musk davasında yeni gelişme

Tesla ve SpaceX’in Üst Yöneticisi Elon Musk, Twitter’a karşı dava açtı. Musk’ın toplumsal medya şirketine karşı dava açtığı haberi, Delaware Chancery Mahkemesi Hakimi Kathaleen St. Jude McCormick’in Twitter-Musk davasında duruşmaların başlama tarihini 17 Ekim olarak belirlemesinden saatler sonra geldi.

SATIN ALMA MUAHEDESİNİ FESHETMİŞTİ

Elon Musk, 8 Temmuz’da birden çok kararının ihlalini münasebet göstererek Twitter’ı satın alma muahedesini feshettiğini bildirmişti.

Musk’ın avukatları, ABD Menkul Değerler ve Borsa Kuruluna (SEC) yapılan bildirimde, Twitter’ın, şirketin iş performansı için değerli olan platformdaki uydurma yahut spam hesaplarla ilgili birden fazla bilgi talebine cevap vermediğini yahut yanıtlamayı reddettiğini belirtmişti.

Twitter ise muahedeyi feshettiği için Musk’a dava açmıştı. Şirket tarafından Delaware Chancery Mahkemesine yapılan şikayette Musk’ın, imzaladığı mutabakat “artık ferdî çıkarlarına hizmet etmediği” için Twitter ve hissedarlarına karşı yükümlülüklerini yerine getirmeyi reddettiği aktarılmıştı.

Şikayet dilekçesinde Musk’ın muahedeyi feshetmeye yönelik tezlerinin “bahane” olduğu ve “hiçbir dayanağının” olmadığı kaydedilmişti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.