Türk turizmciden sıra dışı seyahat tecrübesi: Versay Sarayı’nda bir gün kral ve kraliçe olmak

Fransa‘nın en kıymetli yapılarından biri olan Versay Sarayı, Fransa’nın en uzun müddet tahtta kalan hükümdarı XIV. Louis’e konut sahipliği yaptı. Görkemli mimarisi ile ziyaretçileri büyüleyen Versay Sarayı Fransa’nın en çok ziyaret edilen yapıtlarından biri. Türk iş insanı Burak Bilgit’in kurucusu olduğu Matilda Seyahat bu eşsiz sarayda konaklama ve bir gün geçirme imkânı sunuyor. 

Türkiye’de bir birinci olan ‘Hikâyelerle Konakla (stay wıth story)’ konsepti ile hizmet veren firma, Versay Sarayı’nda bir günü kral ve kraliçe üzere geçirmeyi vadediyor.

VERSAY’DA BİR GÜN…

Her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilen Versay Sarayı’nın her kısmı ziyarete açık değil. Firmanın sunduğu “Hikâyelerle Konakla” konsepti ile Versay’da ziyarete kapalı kısımlarda bir gün geçiriliyor.

Konsepte nazaran; güne uşağın kapıyı çalmasıyla başlayıp kraliyet ailesine uygun bir masaj ile devam ediliyor. Seyahatte konuklar; saç, makyak ve kostüm ile Kraliçe Marie Antoinette’ye bürünüp, kraliçeye adanmış özel salonlardan birinde ikindi çayı içiyor.

Seyahatte, sarayın 18.yüzyıla uzanan tarihi mahzenini görme imkânı da bulunuyor. Sarayın içinde bulunan Kraliyet Operası ile bireye özel verilen konseri izlemek de mümkün. Konuklara özel sürücü beraberinde 1960’ların ikonik Jaguar MK2’si ile Chevreuse Vadisi’ni gezmek de seyahatin kesimlerinden.

Kraliçe Marie Antoinette, at üzerindeki erkeksi stiliyle bayanlar için cet binmede ihtilal yarattı. Binicilik, Versay’da her vakit hayatın değerli bir modülü olmuştu. Seyahat, konuklara özel eğitmen eşliğinde tıpkı bir kral ve kraliçe üzere süvari atlarına binme imkânı sunuyor. Saray müzesinin en ünlü odası ‘Aynalı Salon’ müze ziyarete kapandıktan sonra özel rehberle birlikte geziliyor. 

Matilda Travel’in kurucusu Burak Bilgit, sıra dışı seyahatle ilgili Cumhuriyet’e şunları söyledi: “Bilindiği üzere tüm dünyada koronavirüs salgınına bağlı olarak turizm bölümü başta olmak üzere tüm dallarda büyük bir kriz, tanımı güç bir sıkışmışlık yaşandı. İş dünyasının tamamında tahminen uzun yıllara yayılacak bir dönüşüm birkaç yılda gerçekleşti. Tüm kesimlerin temsilcileri varlıklarını sürdürmek ismine yeni şeyler bulmak zorundaydı. Biz de Türkiye’de uzun yıllardır yaptığımız bir konsepti geliştirererek avantaj elde ettik. Türkiye’de butik tipleri düzenleyen birinci şirket biziz. Dünyayı gezip yeni yerler, olaylar keşfetmek isteyenler için çok daraltılmış ve eşsiz çeşit alternatifleri yaratmıştık. Örneğin Küba’da Che Guevara’nın birinci dereceden yakınlarıyla buluşmak, Che’yi onlardan dinlemek ve Küba’yı birlikte gezmek üzere. Yeniden dünyaca saygınlığı bulunan Kırgız müellif Cengiz Aytmatov’un eşi ve çocuğuyla Kırgızistan’da buluşma üzere çok özel ve insan hayatında bir kere daha yaşanması pek mümkün olmayan tecrübeler… Artık bu deneyimlerimizi masalsı bir boyuta taşımak istedik ve seçenekleri çoğalttık. Seyahat ve yeni yerler keşfetme dileğini eşsiz bir anıya dönüştürmeye odaklandık” dedi. 

Versay Sarayı’nda bir gün geçirmenin fiyatı kişi başı 1.900 Euro’dan başlıyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.