TOGG Birinci Kere Trafikte Görüntülendi! Yaptığı Sürat Görenleri Şaşırttı

Geçtiğimiz haftalarda isminden sıkça bahsedilen Türkiye’nin yerli arabası TOGG, Almanya’da kamuflajlı görünmesinin akabinde bu sefer memleketinde, Türkiye’de, otoyollarda görüntülendi ve toplumsal medyada ilgi odağı oldu.

TOGG için özel olarak getirildiği düşünülen ÖTV indirimleri sonrası fiyatının 900 bin bandına gerilemesi beklenen yerli araba, katıldığı teknoloji etkinliklerinden sokaklarda görüldüğü anlara kadar birçok araba sever tarafından merakla bekleniyor. Kısa bir mühlet evvel Trugo ile şarj ağı lisansı da satın alan TOGG devlet dayanağıyla de birlikte Türkiye’de elektrikli araba altyapısı kurmaya devam ediyor.

“Tesla’nın SUV modeli olan Model X.”

TESLA’YA RAKİP GÖSTERİLİYOR

Bileşenleri bu işte uzman olanlar tarafından toplanılan yerli araba dizaynından 400 beygir üreten motoru ve onun altında yatan teknik özelliklerine kadar araba dünyasında bir epey dikkat çekti ve çekmeye de devam ediyor. Ana rakip olarak elektrikli araba dalını adeta domine eden Tesla’nın gösterildiği TOGG, Osmangazi köprüsünde Jaguar’ın elektrikli SUV modeli olan Jaguar I-PACE ile yan yana giderken görüntülendi.

“Jaguar I-PACE.”

400 BEYGİRLİK ARABANIN YANINDAN IŞINLANARAK GEÇTİ

400 beygirlik Jaguar I-PACE’i güya 130 beygirlik bir C sedanı geçer üzere geçen TOGG varsayımlara nazaran görüntüde 200kmh/sa suratın üzerine çıkıyor. İki farklı motor seçeneği ile gelecek yerli arabada ister önden çekiş ve 200 beygir güç üreten motor seçeneği ister dört tekerlekten çekiş ve 400 beygir güç üreten motor seçeneği kullanılabilecek.FİYATIN AZALMASINI BEKLEMEK GERÇEKÇİ DEĞİL

Fiyatı azalan TOGG ne yazık ki hala daha yüksek bir fiyat etiketine sahip bunun asıl sebebi ise arabanın tasarlanması kademesinde kullanılan yüksek kaliteli eserler yer alıyor. Bataryasından motoruna, jant dizaynından arabanın iç dizaynındaki LED panellere kadar her eserin mümkün olan en kalitelisinin kullanıldığı biliniyor bu nedenle fiyat olarak Volkswagen Tiguan üzere bir arabadan muadil olması bir epey olağan.

Yerli arabanın toplumsal medyada düşen imgelerinde ise imajları kayıt eden Jaguar I-PACE’in TOGG tarafından yüksek hızla geçilmesi gözlerden kaçmadı ve araba severlerin yüzünü güldürdü.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.