Tesir girişimcileri seçildi

Vehbi Koç Vakfı ve Türkiye İş Bankası iş birliğiyle, daha yaşanabilir bir dünyayı odağına alan teşebbüsleri desteklemek üzere bu yılın başında hayata geçirilen Tesir Girişimciliği Programı’na (EGP) 6 teknoloji tabanlı teşebbüs seçildi.

Program; nitelikli eğitim, sıhhat ve kaliteli hayat, iklim, erişilebilir ve pak güç, sürdürülebilir kent ve topluluklar üzere alanlarda çevresel ve toplumsal tesir yaratan yahut yaratma potansiyeline sahip teknoloji tabanlı teşebbüslerin ölçeklenmesine takviye olmayı amaçlıyor. Tesir Girişimciliği Programı, Koç Üniversitesi Girişimcilik Araştırma Merkezi KWORKS ve İş Bankası’nın ana destekçisi olduğu Workup Girişimcilik Programı tarafından, Türkiye Toplumsal Girişimcilik Ağı (TSGA) katkılarıyla yürütülüyor.

16 HAFTALIK ÜÇ EVRE

Seçilen altı teknoloji tabanlı teşebbüs, üç basamaktan oluşan ve 16 hafta süren ağır mentorluk sürecini kapsayan programın birinci basamağında eser yahut hizmetlerinin piyasayla ahengini, tesir odağı ve iş modelini yine kıymetlendirecek, iş modellerini doğrulayacak. Teşebbüsler ikinci etapta ise sundukları tahlili müşteri ve pazar şartlarına daha uyumlu hale getirmek hedefiyle en yalın tahlillerini geliştirecek. Son kademe ise tahlillerin pazara sunularak satışların artırılması ve yatırım arayışı süreçlerini kapsayacak. Program boyunca teşebbüsler, KUSİF (Koç Üniversitesi Toplumsal Tesir Forumu) uzmanlarından tesir kavramı, tesirin artırılması ve ölçümü konusunda eğitim alacaklar.

Mayıs-Eylül 2022 devrinde gerçekleştirilecek Tesir Girişimciliği Programı, tüm etapların sonunda teşebbüslerin yatırımcılarla ve ekosistemdeki aktörlerle buluşacağı bir günlük Impact Day aktifliği ile sona erecek.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.