Son 24 saatte ülke Teksas’a döndü

Türkiye dün akşamdan bu yana şiddet olayları ile sarsılıyor. Eline silah alan vatandaşlar, ailesini, akrabalarını, tabibi, davacısını, avukatını öldürdü.

Ekonomik kriz ile boğuşan vatandaşın psikolojisi de bozuldu.

Her geçen gün artan şiddet olayları son 24 saatte çığırından çıktı.

EŞİ VE BİRÇOKLARINI KATLETTİ

Mersin’de uzun müddettir yaşadığı işsizlik nedeniyle buhrana girdiği öne sürülen 31 yaşındaki Ali Dilek dün akşam, eşini ve 3 yaşındaki oğlunu öldürdükten sonra tıpkı tabanca ile intihar etti.

ESENYURT’TA AİLE FACİASI

İstanbul Esenyurt Pınar Mahallesi’nde dün saat 17.00 sıralarında, ailesiyle tartışan Ömer Orak, annesi Nurten Orak, 9 ay evvel evlenen ve 2.5 aylık gebe olduğu öğrenilen kız kardeşi Esra Yamak ile kardeşi Yasin Orak’ı silahla öldürdü. Ailesini katlettikten sona başına ateş eden Ömer Orak, ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Orak hastanede hayatını kaybetti.

DOKTORU VURDU

Konya’nın Yunak İlçe Devlet Hastanesi’nde güvenlik vazifelisi olduğu öğrenilen Hacı Mahmut Akçay, bugün kardiyoloji tabibi Ekrem Karakaya’yı başından vurdu. Saldırgan daha sonra tıpkı silahla intihar etti. Saldırganın annesinin kardiyolog Karakaya’nın hastası olduğu fakat tedavi sürecinde hayatını kaybettiği, saldırıyı da bu yüzden gerçekleştirdiği sav edildi.

AVUKATI VE DAVACIYI ÖLDÜRDÜ

İstanbul’da Abdullah Türkoğlu, tabanca ile yaraladığı kişinin ailesi tarafından açılan tazminat davasının geri çekilmemesi üzerine dehşet saçtı. Evvel davanın avukatı Servet Bakırtaş’ı ofisinde öldüren Türkoğlu, daha sonra kendisine dava açan Öznur Tufan’ı silahla vurarak öldürdü.

GENÇLERİN ARBEDESİ VEFATLA BİTTİ

Balıkesir’in Edremit ilçesinde Ortalarında kız arkadaş yüzünden hasımlık bulunduğu öğrenilen 3 genç hengame etti. Arbedede A.K. (18), Alim İçen’i (23) 3 kere karnından bıçaklayarak öldürdü.

EŞİNİ SOKAK ORTASINDA BIÇAKLADI

Konya’da Süleyman P. , belirlenemeyen nedenle sokak ortasında 2 çocuğunun annesi eşi Sultan P.’yi bıçaklayarak öldürdü.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.