Sıhhat Bakanlığı atama kurası başvurusu nasıl yapılır, müracaat son günü ne vakit?

2022 Yılı 3. Periyot Birinci Kez ve Yine Atama Kurası için müracaatlar devam ediyor. Sıhhat Bakanlığı atama kurası için talep toplama 6 Eylül tarihine kadar sürecek. Tabip, uzman tabip ve uzman diş tabipleri atama taleplerinin İşçi Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden elektronik ortamda gerçekleştirebilecek.

Sağlık Bakanlığı tıpta uzmanlık mevzuatına nazaran uzman olanlar ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi takımlarına birinci kere yahut tekrar yapılacak atama-yerleştirme süreci gerçekleştirecek. Sıhhat Bakanlığı atama başvurusu 29 Ağustos-6 Eylül 2022 tarihleri ortasında İşçi Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden alınacak.

SAĞLIK BAKANLIĞI ATAMA MÜRACAAT NE VAKİT?

Tabip, uzman tabip ve uzman diş tabipleri için 29 Ağustos-6 Eylül 2022 tarihleri ortasında talepleri toplanacak.

SAĞLIK BAKANLIĞI ATAMA BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Kura müracaatları İşçi Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden ilan metninde belirtilen tarihler ortasında yapılacaktır.

Bu ekrandan yapılacak talepler, yalnızca münhal yer tespit çalışmalarına yardımcı olmak emeliyle kullanılacak olup, müracaat yerine geçmeyecektir.

Talepler 06.09.2022 (Saat 17:00) tarihine kadar oluşturulabilecektir. Talep bildirimi zarurî değildir. Talep bildirmeyen bireyler de kuraya başvurabileceklerdir.

Talep bildirimi E-Devlet şifresi ile İşçi Bilgi Sistemine (https://pbs.saglik.gov.tr/) giriş yapıldıktan sonra, ana sayfada yer alan Talep Oluştur butonuna basılarak açılacak ekranda istenilen bilgiler doldurularak kaydedilecektir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.