SHIB Coin, Bu Borsada ETH, ADA ve XRP’yi Geçti!

Shiba Inu (SHIB Coin), 2023 yılında sadece bir meme coin olmanın ötesine geçmek için çok çabaladı. Bu doğrultuda, kullanıcılarına daha fazla fayda sağlayan bir coin haline gelmesiyle büyük ilgi gördü. Bu SHIB’in kripto borsası WazirX’te ETH, XRP ve ADA gibi diğer büyük tokenlerden daha iyi performans göstermesini de açıklıyor.

SHIB Coin, WazirX’te en çok işlem gören ikinci coin oldu

Hindistan merkezli kripto borsası WazirX, yılsonu raporunda SHIB’nin borsasında en çok işlem gören ikinci token olduğunu açıkladı. SHIB, bu süreçte ikinci en büyük kripto para Ethereum gibi diğer büyük tokenleri geride bıraktı. Borsada meme coin’den daha iyi performans gösteren tek kripto para Bitcoin oldu.

WazirX ayrıca, kullanıcılarının meme coin için sahip olduğu bilinen “yakınlığı” da vurguladı. Özellikle SHIB Coin, 2022 yılında kripto borsasında en çok işlem gören tokenler arasında üçüncü sırada yer aldı. O yıl, yalnızca Bitcoin ve USDT Shiba Inu’yu geçmeyi başardı. Bu arada, USDT’nin ağdaki peer-to-peer (P2P) işlemleri kolaylaştırmak için kullanılan bir stablecoin olduğunu belirtmek gerekiyor. İlginç bir şekilde SHIB ve BTC, 2023 yılı boyunca WazirX’te popüler olan iki token oldu. Her ikisi de kripto borsasındaki en popüler ilk dört tokena ilişkin aylık sıralamasında sabit kaldı.

XRP’nin popülerliği de giderek artıyor

Bu arada, XRP, SHIB Coin ile birlikte ETH, TRX ve MATIC kripto borsasında en çok işlem gören ilk altı token listesini kapattı. Diğer tokenların 2022’de listeye girdiği düşünüldüğünde, XRP tek yabancı yüz oldu. XRP’nin platformdaki popülaritesi Mayıs ayında artmaya başladı. Zira yıl içinde ilk kez WazirX’te en popüler ilk dört arasına girmeyi başardı. XRP’nin popülaritesi, Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz Ripple’ın Temmuz ayında Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı kazandığı dönüm noktası niteliğindeki zaferin ardından hızla arttı. WazirX, bu olayın platformunda XRP için trade faaliyetlerinde büyük bir artışa yol açtığını belirtti.

SHIB Coin için hala harika şeyler olacak

Shiba Inu ekibinin 2023’te kaydettiği kayda değer başarılara rağmen 2024’te yavaşlama gibi bir planı yok. Shiba Inu’nun Pazarlama Lideri Lucie, geçtiğimiz günlerde ekibin ekosistem için planlarını açıkladı. Bu planlar hiç şüphesiz ekosistem için yükseliş anlamına geliyor. Ayrıca, boğa koşusunun başlayacağı muhtemel bir yılda SHIB’nin fiyatını potansiyel olarak artırması olası.

Kripto analisti Crypto Kaleo da SHIB Coin için 2021’dekine benzer önemli bir ralliden bahsetti. Analist, bu rallinin ufukta olabileceğini ima etti. Ancak bu, ETH’nin mevcut fiyat aralığından çıkmasına bağlı. Bununla birlikte uzmanlara göre, spot Bitcoin ETF’lerinin potansiyel onayının ardından dikkatlerin ekosistemine çevrilmesiyle ETH’nin büyük kazançlar elde etmesinin beklendiği düşünüldüğünde, bu yeterince yakında gerçekleşebilir. Bu arada, SHIB bu yazı sırasında günlük bazda %0,93’lük bir düşüşle 0,00001045 dolardan işlem görüyordu. Popüler meme coin’i haftalık grafiğinde ise yaklaşık %5 kayıp gördü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir