Şansal Büyüka TFF’nin yeni liderini açıkladı! Sürpriz isim…

Nihat Özdemir’in istifası sonrası 16-17 Haziran tarihlerinde harika seçim kararı alan Türkiye Futbol Fderasyonu’nda (TFF) kimin koltuğa oturacağı merak konusu olurken, şimdi resmi olarak TFF Başkanlığına adaylığını gösteren isim olmadı. 

Vekaleten başkanlığı üstlenen Servet Yardımcı, Medipol Başakşehir Lideri Göksel Gümüşdağ, Trabzonspor Lideri Ahmet Ağaoğlu, Beşiktaş Lideri Ahmet Parıltı Çebi ve TFF Ulusal Ekipler Sorumlusu Hamit Altıntop’un ismi lider adaylığı için geçiyordu. 

Tecrübeli gazeteci Şansal Büyüka’dan ise TFF başkanlığı için flaş bir sav geldi. 

“Mehmet Büyükekşi TFF lideri seçilecek”

Büyüka bugün Milliyet Gazetesi’nde yer alan yazısında Mehmet Büyükekşi’nin TFF lideri seçileceğini ileri sürdü. Büyüka, “TFF’nin haziran ayında yapılacak genel şurasında, Mehmet Büyükekşi çok büyük bir ihtimalle lider seçilecek. Güzel bir seçim olacağını düşünmüyorum. Ancak biz tekrar de ‘Hayırlı olsun’ diyelim.” sözlerini kullandı.  

Mehmet Büyükekşi kimdir, kaç yaşında ve ne iş yapar? 

Esi Gaziantep FK Lideri Mehmet Büyükekşi, 1961 yılında Gaziantep’te dünyaya geldi. Gaziantep FK’nın kulüp başkanlığını yapan Mehmet Büyükekşi; 1984 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. Büyükekşi daha sonra Marmara Üniversitesi’nde ve İngiltere’de İşletme ve İngilizce lisan eğitimi aldı. 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.