Polise saldıranları linçten yeniden polis kurtardı

Kahramanmaraş’ta bir polis memurunu dövmeye çalışanları vatandaşlar linç edilmek isteyince, saldırganları tekrar polis kurtardı. Olayla ilgili olarak 3 kişi tutuklandı.

Olay, Onikişubat İlçesi’nin Mahallesi Mağralı Mahallesi Ökkeş Caddesi’nde meydana geldi. Teze nazaran alkollü olduğu ileri sürülen bir küme, etraftaki vatandaşlara küfür edince gerginlik çıktı. İhbar üzerine olay yerine polis sevk edildi. Hengameye müdahale için sevkedilen polis memurları C.Ç ve E.H’de kümenin saldırısına gaye oldu.

Saldırganlar, polis memurlarından birisini yere düşürüp tekme tokat dövdü. Bunun üzerine mahalle sakinleri olaya müdahale ederek polise saldıranları dövmeye başladı. Hengamenin büyümesi üzerine olay yerine destek gruplar sevk edildi. Gruplar meslektaşlarını linç etmeye çalışanları, öfkeli kalabalığın elinden zahmetle alarak emniyete götürdü.

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, polis memurlarına saldıran Tayfun T, İbrahim T. ve Samet T. isimli bireylerin sorgularının akabinde çıkarıldıkları adliyede ‘Zincirleme formda devlet memuruna misyonu yaptırmamak için direnme’ hatasından tutuklandığı belirtildi.

ÇOK SAYIDA KABAHAT KAYITLARI VARMIŞ

Konuya ait açıklama şöyle:

“Bazı toplumsal medya hesaplarında “Kahramanmaraş’ta Suriyeli şahıslar Polise saldırdı.” halinde haber yapıldığı tespit edilmiştir. Habere mevzu olayın veriliş biçimi ve içeriği gerçek değildir. 12.07.2022 günü ilimiz Merkez Onikişubat ilçesinde devriye vazifesini ifa eden takımımızın rastladığı bir arbede olayının şüphelilerini yakalamak isterken, şüphelilerin polisimize dirençte bulunması üzerine mahalle halkı tarafından şüphelilere reaksiyon gösterilmiş, olay yerine destek olarak gönderilen takımlarımızca İbrahim T. Tayfun T. ve Samet T. isimli şüpheliler güç kullanılarak yakalanmış Cumhuriyet Savcısının talimatıyla gözaltına alınmıştır.

Şüphelilerin çok sayıda hata kaydı olup çıkartıldıkları isimli makamlarca tutuklanarak ceza infaz kurumuna teslim edilmiştir. Olayda bir polis memurumuz hafif formda yaralanmıştır. Toplumsal medya hesaplarında yer alan olayın Suriyeli şahıslarca gerçekleştiği argümanı, gerçeği yansıtmayıp arka niyetli ve algı emelli yapılmış haberlerdir.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.