Muğla’da kaçmaya çalışan lüks yata ateş açıldı

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Yalıkavak Mahallesi açıklarında kıyı güvenlik gruplarının yaptığı operasyonda Yunanistan adalarına kaçmaya çalışan bir yat ile kovalamaca yaşandı. Kıyı güvenlik botundan kaçamayacağını anlayan lüks yat ile kıyı güvenlik botu çarpıştı. Yat ve işçisi yakalandı.

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Yalıkavak Mahallesi Küdür Yarımadası açıklarında dün gece yaşanan olayda bir ihbarı kıymetlendiren kıyı güvenlik takımları ABD bayraklı 27 metre uzunluğundaki yatı takibe aldı.

DUR İKAZLARINA UYMADI, KIYI GÜVENLİĞE ÇARPTI

Yatın durması için yapılan tüm anons ve telsiz ikazlarına karşın durmayarak Yunanistan’ın Leros Adası’na yanlışsız kaçmaya çalışan yatın önünü kesmeye çalışan 310 numaralı kıyı güvenlik botunun üzerine dümen kıran yat ile çarpışma ve sürtünme yaşandı.

5 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Yaklaşık 8 milyon Euro bedelinde olduğu sav edilen yatta ve kıyı güvenlik botunda hasar meydana geldi, kıyı güvenlik grubu yata çıkarak kaptan ve 4 kişi gözaltına aldı. Yedeklenen yat Yalıkavak Limanı’na getirildi.

Yatta hala arama çalışmalarının devam ettiği, yakalanan 5 kişinin İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürülerek sorgulanmaya başlandığı belirtildi. Yat ve kıyı güvenlik botundaki hasar görenleri şok etti. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.