Mardin’deki kazada hayatını kaybedenlerin isimleri belirli oldu

Türkiye, dün yaşanan trafik kazalarıyla yasa boğuldu. Gaziantep’teki kazanın bir gibisi saatler sonra Mardin’in Derik ilçesinde meydana geldi. Saat 17.00 sıralarında freni boşalan gübre yüklü tır, 2 araca çarparak devrildi. İhbar üzerine olay yerine sıhhat, itfaiye, jandarma ve polis grupları sevk edildi. Kazayı gören etraftaki vatandaşlar olay yerine toplandı. Takımların çalışmasının sürdüğü sırada gübre yüklü bir öteki tır, süratle kalabalığın ortasına daldı. Kaza yerinde bulunanlar panik ve dehşet içinde kaçmaya çalışırken, tır bir apartmana çarparak durabildi. Can pazarının yaşandığı kazada 1’i polis ve ortalarında çocukların bulunduğu 20 kişi hayatını kaybetti, 26 kişi ise yaralandı.

BAKAN SOYLU’DAN BÖLGEDE İNCELEME

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu beraberinde Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş ve Vali Mahmut Demirtaş ile birlikte Mardin’in Derik ilçesinde kazanın meydana geldiği bölgede incelemelerde bulundu. Yetkililerden kaza ve çalışmalar hakkında bilgi alan Bakan Soylu sabah saatlerine kadar hayatını kaybeden vatandaşların cenaze namazlarına ve defin merasimlerine katıldı. Bakan Soylu daha sonra kazada hayatını kaybedenlerden vatandaşların taziye ziyaretlerinde bulunarak akabinde hastanedeki yaralıları ziyaret edip geçmiş olsun dileklerini iletti. 

HAYATINI KAYBEDENLERİN İSİMLERİ AŞİKÂR OLDU

Hayatını kaybedenlerin isimlerinin; İnan Berk, İbrahim Halil Has, İsa Ayebe, Ahmet Aktay, Ünal Ekinci, Bese Bağlayan, Mülkiye Acar, Hamit Akkoyun, Servan Tanrısever, Mihriban Tanrısever, Necla Önen, Bover Babur, Yahya Ergin, Kemal Dağ, Velat Dağ, İrfan Aktaş, Baran Açan, Hatip Denk, Sitti Abun, Fesih Dağ olduğu açıklandı.

ŞEHİT POLİS MEMURUYLA İLGİLİ ACI DETAY

Öte yandan birinci kazaya müdahale sırasında şehit olan polis memurunun kimliği belirli oldu. Kazada hayatını kaybeden polis memuru Yahya Ergin’in 1 hafta evvel Tekirdağ Şarköy’den Mardin’in Derik ilçesine tayin olduğu belirtildi. Çanakkale Ezine doğumlu olan 33 yaşındaki polis memuru Ergin’in 1 çocuk babası olduğu ve TEM Şube Müdürlüğünde misyonlu olduğu öğrenildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.