Mansur Yavaş’tan aşure isteyen Büşra hemşireyi tehdit eden Altınok’a 6 ay mahpus cezası

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Lideri Mansur Yavaş, kendisinden 2020 yılında aşure isteyen Ankara Kent Hastanesi çalışanı Büşra hemşireyi tecavüzle tehdit eden SKaanaltnok1 isimli kullanıcının 6 ay ertelemesiz, indirimsiz mahpus cezası aldığını duyurdu. Yavaş, “Hukukçu kimliğimle de belirtmek isterim ki asla çabadan vazgeçmeyin, her vakit yanınızdayım” dedi.

Yavaş, olaya ait 2020 yılında toplumsal medya hesabında yayınladığı bildirisi alıntılayarak şu notu düştü:

“Sadece bizden aşure istediği için tehdit edilmişti Büşra hemşiremiz. Bayanlara akınlar normalleşmesin diye dava açtık, şahıs 6 ay indirimsiz ertelemesiz mahpus cezası aldı. Hukukçu kimliğimle de belirtmek isterim ki asla çabadan vazgeçmeyin, her vakit yanınızdayım.”

ANKA’nın haberine nazaran, Büşra hemşire de twitter hesabında Yavaş’ın bu iletisini alıntılayarak, “Bu süreçte yanımda olduğunuz ve dayanağınızı esirgemediğiniz için teşekkür ederim. Düzgün ki varsınız Başkanım” dedi.

NE OLMUŞTU?

Ankara Kent Hastanesi’nde misyonlu Büşra isimli hemşire Yavaş’ın paylaşımının altına, “Başkanım bana bi tabak aşure gönderebilir misiniz teşekkür ederim” diye yazmıştı. Talebe olumlu yanıt veren Mansur Yavaş, “Sevgili kızım Büşra, Senin nezdinde Kent Hastanesi’nde çalışan tüm sıhhat işçimiz için aşurelerimiz yola çıkıyor. Afiyetle yiyin, güzel ki varsınız” demişti.

Mansur Yavaş’ın bu jesti üzerine Süleyman Kaan Altınok isimli kullanıcı, Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’yı da etiketleyerek “Sevgili kızın Büşra’yı hoplatacağız yakında. Bu bayanın iş akdini sonlandırın çabucak. Yoksa öbür birisi diğer yerini sonlandırır bunun başına iş alırsın” iletisini paylaşmıştı. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.