Leipzig, teknik yönetici Tedesco’nun misyonuna son verdi

Alman kulübünden yapılan açıklamada, UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Shakhtar Donetsk’e karşı alınan 4-1’lik yenilginin değerlendirmesinin sonucunda Tedesco’nun misyonuna son verildiği aktarıldı.

Açıklamada, antrenörler Andreas Hinkel ve Max Urwantschky’nin de vazifelerine son verildiği belirtilerek, Tedesco’nun yerine kimin geleceği konusunda yakın vakitte bilgi verileceği kaydedildi.

Leipzig’in üst yöneticisi Oliver Mintzlaff, Tedesco’nun vazifesine son verme kararının kolay alınmadığını belirterek, Tedesco ile geçen dönem başarılı bir ikinci yarı geçirdiklerini, UEFA Şampiyonlar Ligi’ne iştirakin sağlandığını ve Almanya Kupası’nın kazanıldığını hatırlattı.

Ancak bu dönem Bundesliga’ya 5 maçta 5 puan alarak vasat bir başlangıç yaptıktan sonra son iki maçta sergilenen oyundan ötürü bu yapıyla bir geri dönüşün gerçekleşmeyeceğine ait inancı taşıdıklarını belirten Mintzlaff, amaçlara ulaşmak için yeni bir ivmeye muhtaçlık duyduklarını kaydetti.

Tedesco, Aralık 2021’de Leipzig’de vazifeye başlamıştı.

Bu dönem uygun bir başlangıç yapamayan ve 5 maçta 5 puan toplayan Leipzig, dün de Shakhtar Donets​​​​​​​k’e alanında 4-1 yenilmişti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.