Kuran kursunda 7 çocuğa cinsel istismarda bulunduğu argüman edilen imam tutuklandı

Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde mahalle imamı, Kuran kursunda 3’ü kız, 4’ü erkek 7 çocuğa cinsel tacizde bulunduğu argümanıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olay Balıkesir’in Dursunbey ilçesindeki Ericek Mahallesi’nde meydana geldi. Teze nazaran mahalle imamı, yaklaşık iki ay evvel köy cami içindeki Kur’an kursunda, yaşları 8 ile 12 yaşlarındaki 4’ü erkek 7 çocuğa cinsel tacizde bulundu. Çocukların olayı ailelerine anlatmaları üzerine imam hakkında 7 Temmuz’da Dursunbey Cumhuriyet Savcısının talimatıyla soruşturma açıldı.

İMAM TUTUKLANDI

Çocukların pedagog eşliğinde sözü alınırken imam da soruşturmadan bir gün sonra jandarma takımlarınca gözaltına alındı. Süreçlerinin akabinde tutuklama talebi ile nöbetçi mahkemeye sevk edilen imam, tutuklanarak Kepsut Cezaevi’ne gönderildi.

“BU OLAYIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Balıkesir Sokak Çocukları Derneği Lideri Muhammet Karakoyun ise olayın son derece vahim ve telaş verici olduğunu söyledi. Karakoyun, “Bu imamın en ağır biçimde cezalandırılmasının yanı sıra Diyanet İşleri Başkanlığı’nın, vilayet ve ilçe müftülüğü bünyesindeki bu görevlilerin bu türlü eğilimlerinin olup olmadığı ne derece araştırılıp inceleniyor?Bu kişiliksizleri şiddetle kınıyoruz. Kur’an-ı Kerim öğrenmeleri ve dini, ahlaki eğitim almaları için gönderildikleri mescitte bu türlü sapkınların cinsel tacizine, tecavüzüne uğrayan yavruların psikolojileri ne olacak? Bu olayın takipçisi olacağız” diye konuştu.

Öte yandan, tutuklanan imamın Balıkesir Vilayet Müftülüğünce yaklaşık 3 ay evvel Kepsut ilçesinden Dursunbey Ericek Köyüne atandığı öğrenildi.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.