Kılıçdaroğlu: Yazdığım konuşmayı bir kenara bırakıyorum, çok öfkeliyim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gezi Davası’nda çıkan kararlara tepki gösterdi. Kılıçdarorğlu, “Kılıçdaroğlu, yazdığım konuşmayı bir kenara bırakıyorum, çok öfkeliyim” dedi.

‘GÜZEL AÇIKLAMALARIMIZ VAR’

Kılıçdaroğlu’nun şu açıklamalarda bulundu: “Hiç kimse umutsuzluğa kapılmasın. Güzel ülkemizde barışı esenliği hep birlikte sağlayacağız. 6 siyasi partinin genel başkanalrı olarak uzun bir çalışma yaptık. Sonucunda bir açıklama da yaptık orada güzel açıklamalarımız var. Siyasi ahlak yasasını çıkaracağımız diye bir çalışmamız var. Ekonomik ve sosyal konseye işlerlik kazanacağız. Merkez Bankası’nın bağıms8ızlığı teminat altına alınacak. Ayrıca cumhurbaşkanlarını seçeceğimiz kişinin niteliklerini de kamuoyuyla paylaşmış olduk. Dün bir karar açıklandı. Gezi. Gezi kararı açıklandı. Kurgulanmış mahkemelerden adalet çıkmaz. Bu tür mahkemelerde ilk kez karşılaşmıyoruz.

Bu ülkenin genel kurmay başkanının bile terörist olarak kurgulanmış mahkemelerden hapse atıldığını da gördük. Gezi nedir? Bizim demokrasi tarihimizde özgürlüğü haykıran gençlerin sesidir. Baskıya isyandır Gezi. Kendi ülkemizde özgürce yaşamak istiyoruz diyor gençler. Bu kurgulanmış mahkemede Osman Kavala beraat ettiği bir davadan müebbet hapse mahkum oldu. Dünyada böyle bir garabet yok. Ama bizim ülkemizde olur! Çünkü yargı bağımsız değil. Bizim Vera’ya bir sözümüz var, biz Vera’yı tekrar babasıyla kucaklaştıracağız. Bunu iktidar beşli çetelerin iktidarıdır. iç kimse unutmasın halkın değil milletin değil beşli çetelerin iktidarıdır. Ben devletin nasıl soyulduğunu şöyle iade edeyim; bugün farklı bir konuşma ile karşınızda olacağım.”

KONUŞMASINI KISA TUTTU

Kılıçdaroğlu her hafta yaptığı grup toplantısına 1 saate yakın konuşma yapardı ancak bugün sadece 10 dakika konuşarak, “Hadi eyvallah arkadaşlar” diyerek konuşmasını kısa kesmesi dikkat çekti. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.