Kemal Kılıçdaroğlu Gültekin Uysal ile görüştü

2023 seçimlerine geri sayım başladı.

AK Parti, MHP ve BBP’nin oluşturdu Cumhur İttifakına karşı; CHP ve İyi Parti; Saadet Partisi dışında kurdukları Millet İttifakı’nın genişletilmesi için Demokrat, DEVA, ve Gelecek Partisi ile seçime birlikte gitme kararı aldı

Ancak seçimlere birlikte girmesi beklenen 6’lı ittifakta kriz üstüne kriz yaşanıyor.

Uysal- Davutoğlu kavgası

Cumhurbaşkanı adayının kimin olacağı konusunda kavgalar yaşayan ittifakta bu sefer DP Lideri Gültekin Uysal ile Gelecek Partisi Lideri Ahmet Davutoğlu arasında kavga yaşandı.

Kavgayı başlatan ise Uysal’ın, Twitter hesabından yaptığı paylaşım oldu.

“Eski AK Partili bir isim aday olamaz”

Uysal, paylaşımında Ahmet Davutoğlu’nu hedef alıp ittifakın Cumhurbaşkanı adayının özelliklerini sıralarken “20 yıllık AK Parti döneminde sorumluluğa ortak olmamış olmak.” ifadesine yer verdi.

Bu ifadelere Davutoğlu sinirlenirken CHP’nin sessiz kalmasına tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu Uysal’ı çağırdı

İttifakta krizin artmasından endişe duyan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 6’lı masanın dağılmaması için CHP Genel Merkezi’ne Gültekin Uysal’ı davet etti.

Davet sonrası bugün de Kemal Kılıçdaroğlu, Başkanı Gültekin Uysal’ı makamında kabul etti. CHP lideri Kılıçdaroğlu’na, Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı da eşlik etti.

İttifakı riske atmayın uyarısı

Görüşmede Kılıçdaroğlu, son olaylardan ötürü Uysal’a uyarılarda bulundu.

Bu tarz çıkışların ittifaka zarar vereceğini belirten Kılıçdaroğlu,  bundan sonra böyle hadiselerin yaşanmamasını talep etti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.