İstanbul’da dramatik anlar: 200 göçmen yakalandı

Esenyurt’ta polis takımlarınca kaçak göçmenlere yönelik yapılan kontrollerde yaklaşık 200 kaçak yakalandı. Angolalı bir bayan Geri Gönderme Merkezi’ne götürülmek üzere otobüse bindirilen eşi için dakikalarca ağladı.

İstanbul Vilayet Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı gruplar, Esenyurt’ta kaçak göçmenlere yönelik ilçe genelinde kontrol yaptı. Polis takımlarınca, yapılan denetimlerde Türkiye’ye kaçak yollarla giriş yaptığı tespit edilen şahıslar, Esenyurt Meydanı’ndaki otobüslere bindirildi. Yaklaşık 200 kişi, Tuzla’daki Göçmen Yönetimi Geri Gönderme Merkezi’ne götürüldü.

HASTA ÜZERE DAVRANARAK KURTULMAYA ÇALIŞTI

Ülkeye kaçak yollarla giriş yaptığı belirlenen Suriye asıllı bir kişi, otobüse bindirildiği sırada kötüleşti. Polis gruplarınca dışarıya çıkarılan şahsa yardım edilirken, ihbar üzerine olay yerine sıhhat grupları geldi. Ambulansa taşınan kaçak göçmenin, rastgele bir sıhhat sorunu olmadığı anlaşıldı. Yabancı asıllı kişi, Tuzla’ya götürülmek üzere tekrar otobüse bindirildi.

KAÇMAYA ÇALIŞTI, POLİS TEKRAR YAKALADI

Bir Suriyeli ise bindirildiği otobüsün orta kapısını açtıktan sonra kaçtı. Durumun fark edilmesi üzerine peşinden koşan polis takımları, kaçak göçmeni kovalamacının akabinde yakaladı.

DAKİKALARCA AĞLADI

Angolalı bayan ise kaçak olduğu tespit edildikten sonra otobüse bindirilen kocası için dakikalarca gözyaşı döktü. Bayan otobüsün hareket etmesinin akabinde ayrıldı. Angela, “Benim 2 çocuğum var. İşim yok. Kocam orada. Ne yapacağım?” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.