İmamdan Sonra Ülkü Ocaklarının da İlk Öğretim Okulundaki Çocuklara Ders Anlatması Tepkilerin Odağında

Kars’ta Gazipaşa Ortaokulu’nda “Türk Büyükleri Okuma Serisi” isimli uygulamanın tanıtımını yapmak üzere Ülkü Ocakları sınıflara girip çocuklara ders anlattı. Ülkü Ocakları’nın sınıfta öğrencilerle görüntülerine tepki yağdı.

Kaynak: https://www.gazetepencere.com/ulku-oc…

Bugünün gündeminde sınıflara girip çocuklara ders anlatan cami imamları ve Ülkü Ocakları var. Kamuoyu önce imam için ayağa kalktı, şimdi de “Sınıfta siyasetin ne işi var?” diye soruyor.

Kars Hakimiyet isimli yerel gazetede yer alan haber kısa sürede sosyal medyada yankı uyandırdı. Kars’ta Ülkü Ocaklarının Gazipaşa Ortaokulu’nda “Türk Büyükleri Okuma Serisi” isimli uygulamanın tanıtımına tepki yükseldi.

Kars’taki Ülkü Ocakları İl Başkanlığı tarafından yapılan bu etkinlik sosyal medyada paylaşılan videolarla kamuoyuna duyuruldu. Videolar, Ülkü Ocakları Başkanı Keskin’in ders saatlerinde öğrencilere uygulamanın tanıtımını yaparken ve eğitim verirken görüntülendi.

Asena Haber adlı bir profilden paylaşılan bu görüntüler, Kars İl Başkanı Cem Keskin tarafından da onaylandı ve sosyal medya hesabından yeniden paylaşıldı.

Paylaşımda, “Ülkü Ocakları faaliyetlerini, gençlerimize ve çocuklarımıza her yerde tanıtmaya devam ediyor. Ülkü Ocakları Kars İl Başkanlığı, Türk Büyükleri Okuma Serisini çocuklarımıza anlattı.” ifadeleri kullanıldı.??

İşte o görüntüler:

Görüntülere Kars İl Başkanı’da yorumda bulundu: “Ülkü Ocakları Türk Gençliğinin Yanında??”

Kütahya İl Başkanı’ndan da destek geldi: “Tarihimizin asıl kahramanlarını anlatmaya her alanda ve platformda devam edeceğiz.”

Uygulamaya tepki gösterenler kadar destekleyenler de oldu.

??

“Ülkü Ocakları Türk gençliğine yeni bir hizmet sunmuş. Milli şuuru olmayanların rahatsız olması normal.”

Tartışmaya öğretmenlerin isyanı da dahil oldu.

Tepkilerin ardından Asena Haber profilinde Ülkü Ocakları Genel Başkanı’nın açıklamasına da yer verildi.

??

??

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir