Gaziantep Kitap Fuarı için geri sayım başladı

415 yayınevine mesken sahipliği yapacak fuarda iştirakçiler, birbirinden bedelli yüzlerce muharrir ve şair ile tanışma, sohbet etme ve kitaplarını imzalatma fırsatı bulacak.

Türkiye ve Gaziantep için çok değerli bir kıymete sahip olan Hasan Celal Güzel’in anısına düzenlenen fuar 21-29 Mayıs tarihlerinde ziyaretçilerine kapısını açacak. Ülke genelinde 50 üniversitenin iştirak sağlayacağı aktiflikte 8 farklı renkteki stantlar sayesinde okurlar sevilen muharrirlerin imza stantlarına çarçabuk ulaşabilecek. 

Ortadoğu Fuar Merkezi’nde (OFM) organize edilen fuar için Gaziantep Büyükşehir Belediyesi kentin 3 farklı bölgesinden fiyatsız ring seferleri yapacak. Buna nazaran fuara katılmak isteyen vatandaşlar, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı, Karataş 1. Bölge ve Gaziantep Üniversitesi’nin önünden ulaşım hizmetinden faydalanabilecek.

FİYATSIZ RİNG SEFELERİ KENTİN 3 BÖLGESİNDEN VATANDAŞA ULAŞIM HİZMETİ VERECEK

Bu doğrultuda 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda sabah 08.15’te yolcu alımına başlanırken fuar için son dönüş seferi 20.15 olacak. Gidiş seferleri, 1 saat aralıklarla nizamlı formda saat 18.15’e kadar sürecek.  Karataş 1. Bölge’den ve Gaziantep Üniversitesi önünden ise yolcu alımı, saat 09.00’da başlarken 1 saat aralıklarla gidiş seferleri yenilenecek ve 18.15’te son sefer yolcu alımı yapılacak. Dönüş seferleri ise 09.45’te başlayacak. Tıpkı biçimde 1 saat aralıklarla süregelecek ulaşımda son dönüş seferi saat 20.00’da olacak.

SEVİLEN YÜZLERCE MÜELLİF, ŞAİR FUAR BOYUNCA OKURLARINI İMZA STANTLARINDA BEKLİYOR OLACAK

Türkiye’de önde gelen müelliflerin yer bulacağı ve kitap tanıtımlarının yapılacağı fuara katılacak müelliften kimileri ise şöyle; Ahmet Taşağıl, Atilla Dorsay, Emel Engin ve Vahdettin Engin, Serhat Yabancı, Sıtkı Aslanhan, Tufan Gündüz, Yusuf Kaplan, Fatih Duman, Prof. Dr. Emre Alkin, Necati Demirci, Cihat Yaycı, Şükrü Erbaş, Mehmet Emin Yay, Bircan Yıldırım, Ataol Behramoğlu, Mehmet Emin Kırgil, İdris Koç, Mete Fayda, Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın, Mustafa Karataş, İkbal Gürpınar, Murat Akan, Sinan Yağmur, Prof. Dr. Serhat Fındık, Abdurrahman Uzun, Bahadır Yenişehirlioğlu, Ramazan Kurtoğlu, Ozan Bodur, Ömür Akkor, Ahmet Şimşirgil, Nurullah Genç, Nilhan Osmanoğlu, Pelin Çift, Serdar Tuncer, Nihat Hatipoğlu, Savaş Barkçin, Nurdan Damla, Alişan Kapaklıkaya, Tolga Akpınar, Feyzullah Arslan, Tuna Kiremitçi, Mehmet Teltik, Emrah Atiş, Sariye Yüksel, Varol Yaşaroğlu, Serpil Tuncer, Metin Önal Mengüşoğlu, Ahmet Karacan, Murtaza Kamar, Reşit Göngör Kalkan, Özge Mazırık Canlı, Öner Çağlar, Demet Kolkılıç, Zeliha Ceritoğlu, Bahattin Çelik, Mert Arık, Maral Atmaca, Mustafa Şen, Hakan Yıldırım, Tuğba İşlekoğlu, Alparslan Kar, Ahmet Ayaz, Musa Yıldırım, Yaşar Yıltan, Hakan Aktay, Sevinç Cömert, Yaşar Bayraktar, Suna Arpacıoğlu, Gizem Akar, Ahmet Özkök.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.