Emine Erdoğan’dan ‘Türk Halk Kültürü Kongresi’ paylaşımı! ‘Sıfır Atık hareketi geleceğe ışık tutuyor’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından Cumhuriyetimizin 100. yılında düzenlenen “10. Milletlerarası Türk Halk Kültürü Kongresi”nin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

1975’ten günümüze gelenekselleşen kongreler, Anadolu’nun masallara yakışan zenginliklerinin geleceğe aktarılmasına ve unutulmaya yüz tutmuş hazinelerinin keşfedilmesine vesile oluyor.

Pek çok ülkeden alanında uzman önemli isimleri buluşturan kongre kapsamında “Halk Kültüründe Sürdürülebilir Yaşam” gibi özel ve anlamlı bir konunun merkeze alınması bilhassa memnuniyet verici.

Zira miras aldığımız Anadolu kültürü, dünyanın bugün karşı karşıya kaldığı birçok krize çözüm sunabilecek potansiyeli içinde barındırıyor.

Atıksız, sağlıklı ve zengin mutfağımız, sürdürülebilir modanın sırrını taşıyan geleneksel dokumalarımız, ata yadigârı tohumlarımız, Anadolu’nun kadim öğretilerinden doğan SıfırAtık hareketi; her biri, tabiat ile uyumlu yaşam kültürünün bir yansıması olarak geleceğe ışık tutuyor.

Medeniyetimizin bu kıymetli birikimlerini hep birlikte koruyarak geleceğe taşımayı diliyor, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir