Diyanet’e takım da kaynak da yetmiyor: Bin 435 takım eklendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan kararname ile birtakım bakanlık ve kurumlara 2 bin 223 yeni takım verildi. Bu takımların büyük kısmının Diyanet İşleri Başkanlığı’na sağlanması dikkat çekti. Diyanet’e toplam bin 435 takım eklendi. Bu takımların içinde 165 sürücü, 300 öğretmen, 260 eğitim vazifelisi ve 100 eğitim uzmanı da yer aldı.

SÜRÜCÜ ALINACAK

Diyanet İşleri Lideri Ali Erbaş’ın, “Bütçemizin yüzde 96’sı maaşlara, işçi masraflarına gidiyor. Bizim işçi sayımız fazla” kelamlarına rağmen merkez ve taşra teşkilatı için yeni takım sağlanırken bu takımların, toplam 165’inin “makam aracı” tartışması devam ederken, sürücülerden oluşması da dikkat çekti. “Eğitim” başlığı altında da toplam 660 takıma Eğitim-İş Genel Lideri Kadem Özbay’dan reaksiyon geldi. Özbay, ataması yapılmayan öğretmen sayısının bir milyona yaklaştığını lakin Ulusal Eğitim Bakanlığı’na atama yapılmadığını anımsattı.

“UMURSAMIYOR”

Özbay, “Milli Eğitim Bakanlığı giderek basiretsizleşirken Diyanet eğitime daha fazla dahil ediliyor” dedi. Özbay, şunları kaydetti: “Diyanet’e 165 sürücü atayanlar, taşradaki taşımalı eğitimin birçok yerde muhtarların araçlarıyla yapıldığını biliyor mu? Biliyor ve umursamıyorlar.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.