CHP’li Ağbaba: Maalesef Türkiye bir şiddet ortamına teslim edilmiş durumda

CHP Genel Lider Yardımcısı Ağbaba, “Bir taraftan diplomatları suçladılar, başka taraftan baroları bölerek avukatlar üzerinden bir nefret oluşturmaya çalışıyorlar. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘giderlerse gitsinler’ dediği hekimleri güya kendi istekleriyle gidiyorlarmış üzere suçluyorlar. Maalesef Türkiye bir şiddet ortamına teslim edilmiş durumda” dedi.

Konya’da yüzlerce tabip, meslektaşı Ekrem Karakaya’nın katledilmesini Kent Hastanesi önünde protesto etti. CHP Genel Lider Yardımcısı Veli Ağbaba da Konya’ya gelerek sıhhat çalışanlarının hareketine takviye verdi.

“OKUMUŞ İNSANLARDAN ADETA NEFRET EDER POZİSYONDALAR”

Dr. Ekrem Karakaya için Kent Hastanesi’nin bahçesinde kılınan giyabi cenaze namazının akabinde SÖZCÜ’ye açıklamalarda bulunan Ağbaba, sıhhat çalışanlarına şiddetin göz nazaran göre geldiğini söyledi. Türkiye’nin iktidar tarafından bir şiddet ortamına teslim edildiğini kaydeden Ağbaba, şunları söyledi:

* “Maalesef bu şiddet olayları göz nazaran geldi. Tabi şu an acımız taze, toplum bir infial halinde. Hepimizin sorumluluk içerisinde hareket etmesi gerekiyor lakin bu süreç maalesef göz nazaran göre geldi.

* Ülkeyi yönetenler okumuş insanlardan adeta nefret eder pozisyondalar. Türkiye’yi yönetenler bir vasıfsızlar topluluğuna dönüşmüş durumda. Bir taraftan diplomatları suçladılar, öteki taraftan baroları bölerek avukatlar üzerinden bir nefret oluşturmaya çalışıyorlar.

* Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘giderlerse gitsinler’ dediği hekimleri güya kendi istekleriyle gidiyorlarmış üzere suçluyorlar. Maalesef Türkiye bir şiddet ortamına teslim edilmiş durumda. İşsizlik ve yoksulluktan da intihar eden vatandaşlarımız var.”

“TÜRKİYE’Yİ CÜRÜM ÖRGÜTLERİ YÖNETİYOR”

İktidarın 20 yıldır hekimlerin meselelerine tahlil bulamadığını söz eden CHP’li Veli Ağbaba, kelamlarına şöyle devam etti:

* “Hekimlerimizin de yaşadığı problemleri herkes biliyor. Türkiye’de üniversite imtihanlarında birinci sıralara giren beşerler minimum fiyatın biraz üzerinde paraya çalışıyorlar. Hem özlük hakları son derece makus hem de bu şiddet ortamı maalesef önlenemiyor.

* Bu ülkeyi 20 yıldır yönetenler hem tabiplerin özlük haklarını veremiyor hem de güvenliklerini sağlayamıyor, çalışma şartlarını güzelleştiremiyor. Uygun şeylerin kendisine sahiplenen iktidarsa makûs şeylerin sorumlusu da hükümettir.

* Türkiye ülkeyi yönetenler tarafından adeta hata örgütlerine teslim edilmiş durumda. Hatta Türkiye’yi cürüm örgütleri yönetiyor şu anda. Şu an toplumsal bir çöküntü yaşıyoruz.

* Ülkeye yönetenler ve onların içişleri bakanına baktığımız vakit ne kadar kirli bağlantı varsa onlarla ülkeyi yönetiyorlar. Bu katiller de onları örnek alıyor.”

“ACİZ BİR SIHHAT BAKANINA SÖYLENECEK HİÇBİR KELAM YOK”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, Dr. Karakaya’nın öldürülmesine ait Erdoğan’a reaksiyon gösteren CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu amaç alan paylaşımını da eleştiren Ağbaba, şöyle konuştu:

* “Bakan Koca evvel kendi tweetine baksın. Asıl onun tweetinde insani bir şey yok. Utanmasa ölen tabibi suçlayacak. Sıhhat Bakanı Genel Liderimize laf yetiştireceğine kendi işine baksın. Tabiplerin can güvenliği bir ülkenin sıhhat bakanının namusudur.

* Kendi hekimlerini korumaktan aciz bir Sıhhat Bakanına söylenecek hiçbir kelam yok. Sıhhat Bakanı, Recep Tayyip Erdoğan’ın değil hekimlerin haklarını korusun. Maalesef özlük hakları konusunda açıklama yaptı, hiçbir gelişme olmadı. Bence Sıhhat Bakanı kula kulluğu bıraksın.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.